Marek Piaček

Festivalové reminiscencie

19. 8. 2023 15:30 / Bratislava / Rádio Devín – rozhlasové vysielanie

Poznámky

Notes

Repríza

Koncertný program ponúka záznamy z domácich festivalov ako sú Bratislavské hudobné slávnosti, Melos-Étos, Allegretto Žilina, Konvergencie a množstva domácich zaujímavých podujatí. Zahraničné pódiá reprezentujú najväčšie festivaly ako BBC Proms, Salzburské hudobné slávnosti, Dni starej hudby v Utrechte a ďalšie prestížne podujatia, ktoré vysielame prostredníctvom ponuky Európskej vysielacej únie – EURORADIA.

Pripravujú: Zuzana Adamkovičová a Silvia Zvarová.

V relácii Festivalové reminiscenci budeme mať možnosť byť súčasťou 16.ročníka medzinárodného festivalu súčasnej hudby Melos étos 2022. Vypočujeme si záznam koncertu českého súboru Agon orchestra venovaný dôležitej postave československého undergroundu Egonovi Bondymu. Koncert sa konal v Moyzesovej sieni v Bratislave 12.novembra 2022 a v programe sa nachádza mix skladieb česko-slovenských skladateľov naprieč generáciami, ktorí na objednávku Agon Orchestra vytvorili nové zhudobnenie Bondyho textov. Sú nimi: Petr Kofroň, Petr Wajsar, Ľubomír Burgr, Daniel Matej, Marek Piaček a Peter Zagar. 90.výročie narodenia Egona Bondyho sme si síce pripomínali v roku 2020, napriek tomu je dôležité a správne, že aj keď s oneskorením, ale predsa si hudobná societa pripomenula spôsobom novej tvorby osobnosť Egona Bondyho, ktorý sa narodil v Prahe a zomrel v Bratislave.

Skladby (úpravy) Marka Piačeka na tomto podujatí

Compositions (arrangements) by Marek Piaček at this event

Používame súbory cookie! Súbory cookie používame na to, aby sme vám umožnili pohodlné prehliadanie stránky, aby sme analyzovali prevádzky webovej stránky a aby sme neustále zlepšovali jej funkčnosť, výkon a použiteľnosť. Na ich aktiváciu potrebujeme váš súhlas. Ich používanie môžete odmietnuť nastavením Vášho prehliadača. Viac informácií.